Sauna Wyszków

 

Po ciężkim dniu, zapewniamy naszym klientom relaks w nowoczesnej saunie: suchej, parowej oraz infrared (na podczerwień) w Family Gym Wyszków. Zaletą sauny jest rozluźnienie organizmu, pobudzenie układu odpornościowego, a przede wszystkim zwalczanie chorób układu krążenia, nerwowego i oddechowego. Dla osób, które nie lubią wysokich temperatur, polecamy saunę infrared, w której temperatura wynosi maksymalnie 60 stopni Celsjusza. Sauna jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 16.00–22.00. Zapewniamy jak najlepszą obsługę klientów i zadowolenie każdej osoby korzystającej z naszych usług. Sauna nazywana jest gorącą terapią dla duszy i ciała, ponieważ dzięki jej właściwościom możemy cieszyć się piękną skórą, pomaga również zwalczyć stres i zmęczenie.

Sauna w ofercie Family Gym

 

W saunie suchej, inaczej szwedzkiej lub fińskiej dostępnej w naszym sportowym centrum rodzinnym w Wyszkowie, mamy do czynienia z bardzo wysoką temperaturą, która wynosi od 85 do 120 stopni Celsjusza. Przy takiej temperaturze, wilgotność powietrza to zaledwie 10%. Sauna tego rodzaju będzie idealna dla osób, które uwielbiają upalne lato, a gorący klimat to ich żywioł. Wysoka temperatura w saunie suchej utrzymywana jest dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami. Jest pomocna w różnych dolegliwościach, np. w astmie oskrzelowej czy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Z sauny fińskiej można korzystać maksymalnie raz w tygodniu i przebywać w niej najdłużej przez 12 minut. Wskazana jest też dla osób po zawale serca, lecz mogą do niej przyjść minimalnie po 6 miesiącach od wystąpienia zawału.

Wyszków – sauna parowa

 

Sauna parowa, z której możemy skorzystać w naszym centrum sportowym Family Gym Wyszków jest nazywana również łaźnią rzymską. W odróżnieniu od sauny suchej, w saunie parowej temperatura jest dosyć niska – od 45 do 60 stopni Celsjusza. Przy takiej temperaturze, wilgotność powietrza może dojść nawet do 100%. Dlatego w czasie przebywania w saunie parowej, możemy odczuwać wyższą temperaturę niż jest w rzeczywistości. Regulacja temperatury, jak i wilgotności powietrza odbywa się automatycznie. W łaźniach rzymskich wykorzystywany jest parownik, czyli przypodłogowy generator. Można cieszyć się z przebywania w nich maksymalnie do 15 minut.

Korzystanie z sauny infrared w Wyszkowie

 

Korzystanie z sauny infrared w naszym rodzinnym centrum sportowym w Wyszkowie może być nie lada gratką. W saunie infrared wykorzystywane są promienniki podczerwone. Taka sauna na podczerwień umożliwia utrzymywanie temperatury od 50 do 60 stopni Celsjusza. Przy takiej temperaturze, wilgotność powietrza wynosi maksymalnie 25%. Promienie podczerwone przekształcają się w ciepło, co sprawia, że bezpośrednio ogrzewają nasze ciało. Dochodzi do rozgrzania podskórnej tkanki tłuszczowej, narządów wewnętrznych i mięśni. Tego rodzaju sauna sprzyja poprawie metabolizmu, a co za tym idzie, skutecznemu działaniu na polepszenie sylwetki W saunie infrared można przebywać codziennie, maksymalnie do 30 minut.