Sztuki walki – kickboxing Wyszków

 

Sztuki walki to walka wręcz lub za pomocą broni białej, czyli szpad, kijów, szabli. Family Gym Wyszków oferuje takie sztuki walki, jak Brazylijskie Jiu Jitsu dla dzieci od 4 do 12 lat, Kickboxing K-1 dla młodzieży i dorosłych oraz boks dla dzieci (grupa początkująca i zaawansowana). Brazylijskie Jiu Jitsu to doskonała forma aktywnego spędzania czasu. Trening jest ogólnorozwojowy, poprzez zabawę rozwijamy w dziecku zamiłowanie do sportu. Zajęcia z Kickboxingu K-1 oferowane przez rodzinne centrum sportu w Wyszkowie dostosowane są do sprawności ćwiczących. Z kolei boks dla dzieci to trening połączony z elementami sztuk walki, zabaw ruchowych i gimnastyki; poprawia samopoczucie dziecka. Każdy moment jest dobry, by rozpocząć przygodę ze sportami walki i móc mądrze te umiejętności wykorzystywać w swoim życiu.

Nauka sztuk walki, w tym Kick-Boxingu w Family Gym w Wyszkowie

 

Brazylijskie Jiu Jitsu to walka z jednym przeciwnikiem. Należy przejąć nad nim kontrolę. Można to zrobić za pomocą zadawania mu kontrolowanego bólu, czyli dźwigni lub zagrozić utratą przytomności, która nastąpiłaby z bólu lub w wyniku duszenia. Ta sztuka walki, którą oferuje Family Gym Wyszków odbywa się w parterze. Oznacza to, że przeciwnik zostaje sprowadzony do parteru (podłoże, na jakim klęczą lub leżą zawodnicy) i wykonuje chwyty, np. obejmuje część ciała drugiego zawodnika. Znamienna dla brazylijskiego Jiu Jitsu jest tak zwana garda – leżący zawodnik obejmuje nogami klęczącego lub stojącego przeciwnika. Jiu Jitsu to kompletnie inny rodzaj sztuki walki niż Kickboxing K-1, z którego zajęcia także odbywają się w Family Gym Wyszków, wykorzystujący techniki bokserskie, np. ciosy pięścią i kopnięcia.

Wyszków – Kick-Boxing K-1 w rodzinnym centrum sportu

 

Kickboxing K-1 to sztuka walki, która polega na stosowaniu technik ciosów pięścią oraz kopnięć. Dyscyplina ta została wprowadzona i upowszechniona przez japońską organizację o właśnie takiej nazwie K-1, która popularyzowała tę walkę na podstawie zasad japońskiego Kickboxingu w połączeniu z technikami z innych stylów sztuk walki. W Kickboxingu K-1 można korzystać z różnego rodzaju technik bokserskich – kopnięć, obrotowych uderzeń pięścią i z ciosów kolanami, nieważne jak wysoko je podniesiemy. Niedozwolone jest uderzanie łokciem. Ta sztuka walki, której można nauczyć się w rodzinnym centrum sportu w Wyszkowie uczy dyscypliny, pozwala utrzymać prawidłową postawę ciała, poprawia koordynacje ruchową i wydolność organizmu, a także kształtuje charakter.

Wyszków – sztuki walki dla dzieci i każdego miłośnika boksu

 

Rodzinne centrum sportu Wyszkowie ma w swojej ofercie także taki rodzaj sztuki walki jak boks dla dzieci. W trakcie zajęć uczą się one pozycji godnej każdego boksera oraz kroku bokserskiego. Pokazywane są im techniki obronne, np. odchylenia, uniki oraz techniki uderzeń, np. ciosy sierpowe, proste. Boks jest ciężką dyscypliną, lecz niesamowicie kształtującą charakter młodego człowieka. Powoduje zwiększenie granicy wytrzymałości na ból fizyczny, ale też psychiczny. Tego rodzaju zajęcia, jak też te z Kickboxingu przydadzą się również w samoobronie, kiedy zastosowanie wszelkich technik będzie dozwolone. Boks wpływa także korzystnie na funkcjonowanie dziecka w społeczeństwie, umie się ono w nim odnaleźć. Jest w stanie poradzić sobie z bólem i kontroluje napady gniewu czy frustracji.